MAVİ ROTA

İZMİR DAĞCILIK SPOR KULÜBÜ ( İZDAK )

İzmir’de dağcılık sporuna gönül veren ve yıllardır çeşitli kulüplerde bu sporla uğraşan bir grup arkadaş, etkinliklerde birlikte olmaktan aldıkları keyifli beraberliklerini kurumsallaştırma ihtiyacı duyarak bir araya geldi. İzmir Dağcılık Spor Kulübü Derneği’nin (İZDAK) kuruluşu sadece bu ihtiyacın bir ifadesidir. Bizler tıpkı bir ailenin fertleri gibi olmaktan, birlikte ve dayanışma içinde dağcılık sporunu yapmaktan keyif aldığımız için İZDAK’ı oluşturduk. Bu atmosferi başka dağ sevdalılarıyla da paylaşmak ve dağcılık sporunu kentimizde giderek kitle sporu haline getirmek, temel düşüncemizdir.

Bu amaçla önce 22 Nisan 2009 tarihinde yedi kurucu üyemiz, İzmir Dağcılık Derneği’nin kuruluş dilekçesi ve evraklarından oluşan dosyamızı İzmir Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne teslim etti. Müdürlük, derneğe 35.050.053 kütük numarasını verdi ve beraberliğimize tüzel kişilik kazandırdı. Bilahare yaptığı incelemelerden sonra 20 Mayıs 2009 tarihinde de tüzüğümüzü onayladı. Dağcılık faaliyetlerimizi bir spor kulübü çatısı altında sürdürmeyi hedeflendiğimiz için geçici yönetim kurulumuz gerekli dosyaları hazırladı ve İzmir Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne müracaat etti. Tescili, yasal incelemelerden sonra 19 Haziran 2009 tarihinde yapılan kulübümüze, 035-518 sicil numarası verildi.

Kulüp Başkanı: Şenda Kurtoğlu
GSM: 0 533 434 69 87
 
İzmir’e katma değer sağlayacak
İZDAK İzmir Dağcılık Kulübü üyelerinin samimi desteğiyle gerek dağcılık sporunun tanıtımı ve sevdirilmesi gerekse eğitim faaliyetleri ile bu sporun özellikle gençler arasında kalıcı olarak yaygınlaştırılması hedeflendi. Her yıl ortalama 20 hiking etkinliği, 6 yüksek dağ etkinliği, 4 eğitim kampı ve sosyal etkinlikler yapan İZDAK'ın üye sayısı, kuruluşunun 6. yılında 45’e çıkmış, sosyal medyada takipçi sayısı 5 bine yaklaşmıştır.

Efes - Mimas Yolu projesinin tüzüğümüzle örtüşen amacı ve İzmir için sağlayacağı katma değer bizi heyecanlandırdı. Kısa sürede bir araya geldik. Küçük bir kulüp olmamıza rağmen tüm görevlendirmeleri zamanında ve hakkıyla yapmaya çalıştık. Oluşturulan çalışma ekipleri arasında çok güzel iletişim sağlandı, yeni arkadaşlıklar kuruldu. Kulübümüz, Efes – Mimas Yolu projesine her türlü desteği vermeye devam edecektir.

Ömer Cevat Aybars
GSM: 0 532 695 28 90


Adres:  Cumhuriyet Bulvarı, No: 24/607, Konak İşhanı, Konak - İzmir
Telefon: 0 232 483 22 42
E-posta:  izdakinfo@gmail.com